

МРТ, КТ та УЗД обстеження в Хмельницькому
Сб-Нд: 08:00 - 19:00
Call-центр:
Вакцинація від коронавірусу: за та проти.
На сьогоднішній день ультразвукова діагностика (УЗД) є одним з провідних діагностичних методів, який застосовується в медицині для візуалізації внутрішніх органів і тканин на рівні з КТ, МРТ.
УЗД застосовується для виявлення захворювань нирок, щитоподібної залози, органів малого тазу, органів черевної порожнини, молочних залоз, серця, лімфатичної системи, судин, суглобів. Також УЗД розповсюджено використовується в акушерській і педіатричній практиці.
Переваги УЗД
Ультразвукове дослідження не пов’язане з будь-яким небезпечним для організму людини випромінюванням (наприклад – іонізуюче випромінювання при рентгенівських дослідженнях або комп’ютерній томографії). Так що його можна проводити дітям і вагітним.
Ультразвукова діагностика (УЗД) в прямому сенсі слова дозволяє спеціалісту розглянути практично будь-який орган і визначити, чи є в ньому якісь зміни, характерні для того чи іншого захворювання.
Ультразвукова діагностика – не статичний метод. Він дозволяє бачити органи в динаміці – оцінити зміни в суглобі при русі, упевнитися в тому, що кишківник має нормальну перистальтику і т.п. Це є величезною перевагою перед іншими методами візуалізації, які надають радіології лише статичну “картинку”.
Обстеження займає порівняно мало часу, а його результати ви отримуєте на руки практично відразу.
Більшість досліджень не вимагає тривалої попередньої підготовки. На УЗД можна йти відразу після прийому вашого лікуючого лікаря.
Вартість ультразвукового дослідження на порядок нижче вартості інших візуальних діагностичних процедур.
Ультразвукова діагностика (УЗД) дозволяє побачити те, що недоступно рентгену – наприклад, м’які тканини, зв’язкові структури, сухожилля м’язів, судини, великі периферичні нерви. На УЗД достовірно візуалізуються м’якотканинні новоутворення, гематоми і т.п.
Сучасні апарати УЗД дозволяють проводити оцінку кровотоку в будь-яких судинах організму – метод називається доплерографія і є ЄДИНИМ методом кількісної та якісної оцінки кровотоку. На сьогоднішній день цей метод є одним з провідних діагностичних процедур в неврологічній практиці, що дозволяє виявляти звуження просвітів судин і їх ступінь, оцінювати ступінь недостатності кровотоку в тій чи іншій локалізації, виявляти порушення судинного тонусу, оцінювати компенсаторні резервні механізми заповнення кровотоку, визначати порушення венозного відтоку і багато іншого.
А найголовніше, що при простоті і доступності методу лікарі можуть отримувати дуже важливу інформацію про ефективність проведеного лікування проводячи повторні обстеження під час і після лікування – протипоказань і обмежень до проведення УЗД немає.
Принцип роботи УЗД
Під час УЗД крізь організм пацієнта проходять високочастотні звукові хвилі. При цьому вони по-різному відбиваються від різних тканин організму. Ця різниця відображених швидкостей і лежить в основі методу. Апарат УЗД, завдяки спеціальному датчику генерує, а потім і вловлює ці відображення і формує картинку на основі складних математичних розрахунків.
Безпечність
Процедура ультразвукова діагностика (УЗД) абсолютно безболісна, не інвазивна, безпечна і не має нічого спільного зі шкідливим для організму випромінюванням. Це дозволяє проходити УЗД стільки раз, скільки необхідно, а також дає можливість відстежувати динаміку внутрішніх процесів і змін.
Підготовка до обстеження
В цілому більшість УЗ-досліджень не вимагає попередньої підготовки. У більшості випадків достатньо лише присутність пацієнта. Таким чином, не вимагає підготовки ультразвукове дослідження нирок, щитоподібної залози, калитки, судин, суглобів, м’яких тканин.
Але при обстеженні ряду органів деяка попередня підготовка все-таки необхідна.Наприклад, при підготовці до УЗД органів черевної порожнини слід за 48 годин до обстеження виключити з раціону буряк, капусту, чорний хліб, бобові, молочні продукти, газовані напої – тобто все те, що викликає газоутворення.
В цілому ж ультразвукова діагностика (УЗД) печінки, жовчних проток, селезінки, підшлункової залози, жовчного міхура рекомендується робити вранці і натщесерце. У разі, коли дослідження заплановане на другу половину дня, можливий легкий сніданок. При цьому інтервал між прийомами їжі і дослідженням повинен бути не менше 6-8 годин.Ультразвукове дослідження органів малого тазу у жінок, якщо воно проводиться трансвагінально, не вимагає додаткової підготовки.
Досить спорожнити сечовий міхур. Якщо ж ультразвукова діагностика (УЗД) робиться трансабдомінально, тобто прямо через живіт, то за годину до процедури необхідно випити літр води без газу. Дослідження треба проводити при повному сечовому міхурі.Перед УЗД простати і сечового міхура чоловікам необхідно також з’явиться на обстеження з помірно наповненим сечовим міхуром (попередньо, орієнтовно за годину до часу дослідження, випити 0.5-0.7 літра негазованої води). Бажано утриматися від сечовипускання за годину-півтори до дослідження.
Оптимальний час для УЗД молочних залоз – 5-7 день менструального циклу (I фаза).
Як проходить обстеження
Найчастіше дослідження проводиться в положенні пацієнта лежачи на кушетці. На ділянку, що обстежується наноситься спеціальний гель, що забезпечує акустичний контакт датчика з шкірою. Лікар бере в руки УЗД-датчик і переміщує його по тілу пацієнта. Після дослідження гель легко видаляється серветкою і не залишає слідів на одязі. Процедура повністю безболісна.